Site Yönetimi

Siteler kurulma aşamasında müteahhitler, binayı tamamlayıp karar defterini notere onaylattırıp fiili olarak kullanmaya başlayan kişilere karar defterini teslim ederler. Karar defterini alan daire aidat toplamaya başlar. Tabi müteahhitin satmadığı daireler de vardır. Bu tahsilat yapmayı kendine görev edinmiş yönetici apartmana görevli bulur. Bu kişi inşaat aşamasındaki bekçi de olur, yöneticinin tanıdığı birisi de. Apartmandaki daireler doldukça sorunlar sepeti de dolmaya başlar. Aynı kültürden olmayan kişiler bir araya geldiğinde hele ki bazıları medenice yaşamayı bile bilmeyen kişiler olduğunda, problemler yöneticinin boyunu aşar.
 

Profesyonel Tesis ve Site Yöneticiliği sektöründe bölgesel hakimiyet rolünü kendine hedef edinmiş ve çağın getirdiği teknolojik yatırımları tereddüt etmeden gerçekleştiren şirketimiz kat mülkiyeti hukuku ile bu sorunların önüne geçmektedir.

Yönetimini üstlendiğimiz binalar ve sitelerdeki hukuki problemleri ekibimiz ile çözüme kavuşturmaktayız.Tanım olarak hukuk danışmanlık hizmetleri, belirli bir hukuk alanında uzman avukatlık servisleri ve müşterileri herhangi bir yasal sonuç veya sonuçtan kaçındırmak için alınır.

Bireyler, binalar veya organizasyonlar, birçok yasal konuda ön desteğe ve süreç desteğine ihtiyaç duyacağından bir hukuk danışmanının uzmanlığını arayabilir. Buna ek olarak hukuk danışmanlarından; uyuşmazlıklara arabuluculuk etmek, bir sözleşmeyi denetlemek veya yönetim hakkında tavsiyelerde bulunmak için faydalanılabilir.

Sizlerin veya tüm ortak alanları paylaştığınız komşularınız için en huzurlu ve sağlıklı yöntem hukuk danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak olacaktır.

Toplu yerleşim alanlarının birlikte yaşadığı mekanlarda aileler ve çoçuklar için gerekli olan en temel hizmetlerin başında gelen temizlik hizmetleri gerek hijyen kurallarının gerek ise ekonomik ve profesyonel çözümlerin bir arada olacak şekilde sunulmaktadır.  Sağlık ve güvenlik konularında maksimum özen göstererek hizmet alanlarında ve temizlik yapılan alanların zarar görmemesi için ekstra çaba sarf etmekteyiz.

Temizlik hizmeti sunduğumuz alanların yeniden temizliğe ihtiyaç duymaması için gerekli tüm itinayı gösteriyor, bir sonraki temizlik periyoduna kadar yeterli hijyenin sağlanması için elimizden geleni yapıyoruz.

Tadilat ve onarım hizmetleri kapsamında yer alan hizmetlerimiz;  sıhhi tesisat işleri, ısıtma, soğutma, havalandırma, klima işleri, elektrik tesisatı, kapı ve pencere sistemleri, banyo ve tuvalet yapılandırma işleri, iç dekorasyon işleri, iç ve dış cephe boya badana işleri, zemin kaplama işleri, yalıtıma konu ses, su, ısı işleri, mutfak dekorasyon işleri, dış cephe uygulamaları, çatı uygulamaları, ahşap, çelik pergole ve ferforje uygulamaları, havuz uygulamaları, bahçe, peyzaj uygulamaları gibi hizmetleri barındırmaktadır.

Binalar, ısı kayıpları bakımından çevre şartlarına ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde yalıtılır. Bizlerde  bina, daire, yüzme havuzları, sosyal alanlarlar vb birçok alanlar da ısıya dikkat ederek gereken hassasiyeti göstermekteyiz.

Karınca Bina ve Yönetim olarak, aylık ve yıllık bakımlarını mevsimine uygun şekilde kontrollerini sağlamaktayız..

Site yöneticilerinin site sakinlerinin huzuru için belirli bir vizyonu olması gerektiğini düşünüyoruz ve bu yüzden site adına yapılacak yeni bir yatırım ya da günlük rutin işlerin en iyi şekilde devam etmesini sağlamak için elimizden geleni eksiksiz yapmaya aksaklıkların hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasını sağlamaktayız. 

Siteler yetişkinlerin olduğu kadar çoçukların, hayvanların da yaşam alanıdır. Çoçukların gelişimlerinde ve eğitimlerinde önemli yeri olan oyunlarını rahatlıkla oynayabilecekleri ve yaşıtları ile sosyalleşebilecekleri alanlar yaratmak her site için asli görevlerden biri olmalıdır.

Karınca Bina ve Yönetim  olarak, tüm bu sorumlulukların ve zorunlulukların üstesinden gelerek işinde profesyonel çalışmayı esas alarak ilerlemekteyiz.

Hayatımızın her alanında kullanmış olduğumuz asansörlerin insan ve yük taşımak için  önemi oldukça fazladır, bu nedenle güvenliğini sık sık kontrol ederek gerek kabin içerisinde gerek ise üzerindeki riskler, asansör kuyusu, kuyu dibi ve makina dairesindeki muhtemel tehlikelere karşı tüm tedbirlerin alındığı ve tamirlerine uygun görüldüğü periyodik kontroller not edilerek güvenli bir yaşam alanı oluşturmayı sağlıyoruz.

İnsan topluluklarının birbiriyle ortak alanlarda yaşamaya başladıkları ilk günden bugüne kadar uzanan en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen kendilerini dış tehlikelerden koruma ihtiyacı olmuştur. Birçok personelin istihdam edildiği sitelerde uyulacak güvenlik kurallarının güvenlik hizmet kanunlarına uygun halde yürütülmesi gereklidir. 

Çalışmaya başladığımız ilk zamanlardan itibaren, işimize duyduğumuz saygının ve karşımızdaki insana verdiğimiz değerin farkında olarak adımlar attığımızı sizlerde anlayacaksınız.

Karınca Bina ve Yönetim olarak insana verdiğimiz değerin en belirgin göstergelerinden biri de doğaya verdiğimiz değerdir. Betonlaşmış yapıların arasına sıkışmış olan doğa parçaları, bahçe ve yeşil alanlar insanların cazibesini etkiler bizlerde bu durumu göz önünde bulundurarak insana huzurlu ortamı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. 

Çevre bakımı ve bahçe düzeni konusunda profesyonel yaklaşım sergileyen Karınca Bina ve Yönetim , yeşil alanlarımızı korumak ve periyodik bakımını en uzman şekilde yapmak için işin ustalarına ihtiyaç duyuyoruz ve işi ustalıkla yapıyoruz. Bahçelerin estetik görünümü, süs çiçeklerinin kesimi, budanması, gübrelenmesi ve sulanması gibi tüm hizmetleri mevsimine uygun olarak yerine getiriyoruz.

Yönetici talimatı doğrultusunda binanın kaloriferini zamanında yakmak ısıyı ayarlamak ve söndürmek, hidrofor ve benzeri araçların çalışmakla görevli hizmeti sunar.  Aynı zamanda belirli saatlerde servis hizmetlerini görmek, çöpleri toplamak ve bina içinin bakımını yaparak düzeni sağlamaya yardımcı olur.

Karınca Bina ve Yönetim olarak, kendisine ayrılan binayı başka amaçlarla kullanmayan, binayı koruyan gözeten işini titizlikle yerine getiren hizmetin en iyisini sunmaktayız.

Sitelerde ve apartmanlarda kat sakinlerinden periyodik olarak toplanan aidatlar, yapılacak masraflar, gelir-gider terazisinin oturulması gibi detay gerektiren bir hizmettir ve çoğu site yönetiminde büyük yük oluşturduğu bilenen bir gerçektir. Genel kurul toplantısında seçilen yönetim kurulunda görev alan site sakinlerinin yanı sıra denetim ve kurulumunda üzerinde titizlikle durduğu aidat hizmetleri profesyonel bir yaklaşımla verilmelidir.

Karınca Bina ve Yönetim olarak toplu yaşam alanlarında yaşamanın belirli bir düzen ve maliyet gerektirdiği gerçeğinden hareketle aidat hizmetini en iyi şekilde sunmaktayız.

Aidat hizmetlerinin takibi yapılarak, kat maliklerinin huzuru için yapılacak harcamalar düzenli olarak defterlere işleyerek, Gelir - Gider arasında büyük ölçekli farkların olmaması için gerekli önlemleri almaktayız.

Soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz!